На яку суму і в якій кількості можна ввезти товари з-за кордону?

Переміщення товарів через кордон Митного союзу регулюється митним законодавством Митного союзу, членами якого є Російська Федерація, Республіка Білорусь і Республіка Казахстан (ст. 1 Угоди від 18.06.2010).
На територію Митного союзу без сплати митних зборів можна ввезти товари для особистого користування, тобто товари, які призначені для особистих, сімейних, домашніх і інших потреб фізичних осіб, не пов`язаних із здійсненням підприємницької діяльності (Пам`ятка, затв. Листом ФМС Росії від 19.07. 2011 року N 04-30 / 34327).

Кількість і вартість товарів для особистого користування, які можна ввезти на територію Митного союзу безмитно, залежать в тому числі від способу переміщення товарів через митний кордон:
- в супроводжуваному багажі (багаж, включаючи ручну поклажу, який безпосередньо переміщається фізичною особою, які перетинають кордон);
- в несупроводжуваному багажі (багаж, переданий для переміщення через митний кордон перевізнику фізичною особою, яка перетинала кордон (окремо наступний багаж));
- доставкою перевізником (товари передані перевізнику для доставки на адресу фізичної особи, яка не перетинав митний кордон);
- пересиланням в міжнародних поштових відправленнях.
Так, на територію Митного союзу для особистого користування в супроводжуваному й несупроводжуваному багажі можна безмитно ввезти (розд. 1 Додатки N 3 до Угоди):
- не більше 50 кг товарів на загальну суму не більше 10 000 євро повітряним транспортом і на суму не більше 1500 євро іншими видами транспорту.

Примітка. У разі якщо митна вартість товарів перевищує суму, еквівалентну 1500 євро (10 000 євро - в разі ввезення товарів повітряним транспортом), і (або) вага перевищує 50 кг, в частині перевищення вартісних або вагових обмежень необхідно сплатити мито в розмірі 30 відсотків від митної вартості, але не менше 4 євро за 1 кг (розд. 1 Додатки N 5 до Угоди) -

- не більше 3 л алкогольних напоїв і пива включно в розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18 років.

Примітка. У разі перевищення зазначеної норми необхідно сплатити мито за єдиною ставкою - 10 євро за кожен літр понад норму. При цьому слід враховувати, що норма ввезення не може перевищувати 5 л алкогольних напоїв і пива включно (п. 4 розд. 1 Додатки N 5 до Угоди) -

- 200 сигарет або 50 сигар (сигарил) або 250 г тютюну або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 г в розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18 років.

Примітка. Зазначений перелік товарів для особистого користування, які можна ввезти на митну територію Митного союзу із звільненням від сплати митних зборів, не є вичерпним.

Крім того, громадянин має право одноразово ввезти на територію або вивезти з території Митного союзу готівку і (або) дорожні чеки на загальну суму, що дорівнює або не перевищує в еквіваленті 10 тис. Дол. США (п. 1 ст. 3, п. 1 ст. 4 Договору, ратифікованої Законом від 03.05.2011 N 83-ФЗ).
При дотриманні зазначених норм декларувати в письмовій формі ввозяться в супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі товари і гроші не потрібно. У разі перевищення зазначених вартісних або кількісних характеристик громадянин зобов`язаний задекларувати товари, що ввозяться або готівкові гроші в частині такого перевищення, подавши пасажирську митну декларацію (пп. 3 п. 2 ст. 8 Угоди).


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже