З якого моменту виникає обов`язок по сплаті внесків на капітальний ремонт загального майна в багатоквартирних будинках-новобудовах?

Стаття 170 ЖК РФ доповнена частиною 5 (1), відповідно до якої обов`язок зі сплати внесків на капітальний ремонт у власників приміщень у багатоквартирному будинку, введеному в експлуатацію після затвердження регіональної програми капітального ремонту та включеному в регіональну програму капітального ремонту при її актуалізації, виникає після закінчення терміну, встановленого органом державної влади суб`єкта Російської Федерації, але не пізніше ніж протягом п`яти років з дати включення даного багатоквартирного будинку в регіональну рограмма капітального ремонту. Рішення про визначення способу формування фонду капітального ремонту повинно бути прийнято і реалізовано власниками приміщень в даному

багатоквартирному будинку не пізніше ніж за три місяці до виникнення обов`язки зі сплати внесків на капітальний ремонт. Частиною 2 статті 153 ЖК РФ передбачено, що обов`язок по внесенню плати за житлове приміщення і комунальні послуги виникає у власника приміщення з моменту виникнення права власності на житлове приміщення, у особи, яка прийняла приміщення в даному будинку по передавальному акту або іншого документа про передачу від забудовника після видачі йому дозволу на введення багатоквартирного будинку (далі будинок) в експлуатацію (обов`язок по внесенню зазначеної плати виникає з моменту такої передачі), а також у забудовника (особи, що забезпечує буді у багатоквартирного будинку) щодо приміщень в даному будинку, не переданих іншим особам по передавальному акту або іншого документа про передачу, з моменту видачі йому дозволу на введення багатоквартирного будинку в експлуатацію.

Слід зазначити, що при переході права власності на приміщення в багатоквартирному будинку до нового власника переходить зобов`язання попереднього власника з оплати витрат на капітальний ремонт, в тому числі не виконана попереднім власником обов`язок зі сплати внесків на капітальний ремонт (частина 3 статті 158 ЖК РФ). Таким чином, вимоги з оплати внеску за весь період його сплати пред`являються до особи, яка має право власності в поточний момент


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже