Немає повідомлення про сплату податку

Video: Повідомлення не прийшло, хто може не платити податок на майно та ін. Відповіді від ФНС

Що робити, якщо повідомлення про сплату податку (майнового, транспортного, земельного) не прийшло?

Відповідно до Податкового кодексу РФ для податку на майно фізичних осіб, транспортного та земельного податку діє повідомний порядок реєстрації.

Це означає, що поки не прийшло повідомлення про сплату податку, обов`язку сплатити податок у платника податків не виникло.

Суму податку податкові органи зобов`язані розрахувати не пізніше 30 днів до настання терміну оплати і направити платнику податків повідомлення про сплату податку.
У повідомленні має бути зазначено:
- розмір податку,
- розрахунок податкової бази,
- термін сплати податку.
В цей же конверт для зручності платника податків вкладають вже заповнену квитанцію.

Згідно із законом податкове повідомлення може бути:

  1. вручено особисто Вам або Вашій довіреній особі під розписку;
  2. надіслано поштою рекомендованим листом;
  3. передано в електронному вигляді по телекомунікаційних каналах зв`язку.

Video: Більше 500 тисяч жителів області отримають повідомлення про сплату податків за минулий рік

Правда, в реальному житті часто виникає така ситуація, коли роками немає повідомлення про сплату податку, а потім «раптом» з`ясовується, що платник податків повинен сплатити податки, пені та штрафи відразу за кілька років.

Згідно з Наказом ФНС РФ № ММВ-7-11 / 324 @ фізичні особи тепер можуть отримувати повідомлення на сплату податків в електронному вигляді на сайті ФНС Росії в «Особистому кабінеті платника податків», але якщо до 1 вересня повідомлення і платіжні документи в електронному вигляді не отримані , то податковий орган зобов`язаний надіслати податкове повідомлення в звичній формі - в конверті.

Так чи варто хвилюватися, якщо немає відповідного повідомлення на сплату податку?

Вище вже було сказано, що поки повідомлення про сплату податку не прийшло, обов`язок платити податок не наступила, а значить приводу для занепокоєння немає.

Дуже важливо знати.

  1. Згідно все того ж Податкового кодексу РФ, повідомлення про сплату податку повинно бути направлено до певного терміну. Якщо повідомлення про вихід надсилається пізніше цього терміну, то автоматично буде пропущено строк на виставлення вимоги про сплату податку, а значить, зникає право на стягнення податку.
    Наприклад, в статті 363 НК записано, що термін сплати транспортного податку для фізичних осіб не може бути встановлений регіональними законами раніше 1 листопада наступного після закінчення року.
    Припустимо, законом одного з регіонів країни встановлено, що транспортний податок за 2010 рік платникам податків - фізичним особам необхідно сплатити не пізніше 3 листопада 2011 року. Це означає, що податкове повідомлення податковий орган зобов`язаний направити не пізніше 3 жовтня 2011 року, інакше при більш пізньому направлення повідомлення, стягнути транспортний податок в судовому порядку податкові органи не вправі.
    При цьому важливо знати, що в тій же 363 статті Податкового кодексу сказано: "напрямок повідомлень допускається не більше ніж за три податкових періоду». І в цьому випадку мова йде про доплати за раніше виставленими повідомленнями, тобто, коли самі податківці виявлять, що раніше ними при розрахунку податку були зроблені помилки.
    Тому, радимо зберігати конверт з поштовим штемпелем, в якому було надіслано повідомлення про сплату податку, щоб можна було в разі потреби довести свою точку зору.
  2. Розглянемо випадок, якщо повідомлення про сплату податку на майно фізичних осіб, транспортного та земельного податку було направлено вчасно, але не дивлячись на це, податок з якихось причин не був сплачений до встановленого терміну.
    У цьому випадку податківці не можуть відразу звернутися до суду, а повинні спочатку зажадати сплатити податок, тобто, направити вимогу про сплату податку. Така вимога надсилається не пізніше 3 місяців з моменту виявлення податковим органом факту несплати податку (стаття 70 НК). Якщо цей строк пропущено податковим органом, то вимога, спрямована пізніше вважається незаконним.
    Якщо продовжити розгляд попереднього прикладу і припустити, що податковий орган 15 листопада 2011 року відшукав, що платник податків не сплатив транспортний податок, то направити вимогу про сплату податку податківці зобов`язані не пізніше 15 лютого 2012 року. Якщо до 15.02.2012 платником податків - фізичною особою така вимога не отримано, то він має право не платити податок.
    І, звичайно ж, конверт з поштовим штемпелем, в якому прийшла вимога про сплату податку, теж потрібно зберегти.
  3. Якщо податкове повідомлення і вимога про сплату податку було направлено вчасно, а податок сплачений не був, податковий орган може звернутися до суду протягом шести місяців після закінчення терміну виконання вимоги про сплату податку (п. 3 ст. 46 НК). Якщо ж цей термін буде пропущено, то стягнути несплачений податок ФНС не вправі навіть через суд.
    Припустимо, в нашому прикладі податковий орган встановив термін виконання вимоги про сплату податку - до 01.03.2012, то (якщо податок до цього часу так і не було сплачено платником податків) після 02.09.2012 ФНС не вправі стягнути податок навіть через суд.

Video: ПОВІДОМЛЕННЯ НА СПЛАТУ ПОДАТКІВ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

Примітка: З 2011 року набула чинності ще одне обмеження, яке полягає в тому, що сума податків, пені та штрафів повинна перевищити 1500 рублів (стаття 48 Податкового кодексу РФ).

Читайте також:

Хто такий податковий резидент?
Як звернутися до суду?


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Cхоже